Szkolenia certyfikacyjneTERP10 SAP ERP - Integration of Business Processes

Katedra Informatyki Ekonomicznej organizuje szkolenia certyfikacyjne TERP10 – SAP ERP – Integration of Business Processes, dając tym samym studentom możliwość uzyskania uznanego na całym świecie certyfikatu znajomości systemu SAP – zobacz szczegóły!
Training contents

Through instructor presentations, system demonstrations and hands-on exercises you will be
introduced to:

 • The basic structures; organizations, master data, etc.: used throughout SAP ERP
 • NetWeaver as a technology infrastructure supporting ERP business processes
 • NetWeaver Business Warehouse (BW) as a reporting and analysis tool
 • Learn the basic business processes used in:
  • Financial Accounting
  • Management Accounting
  • Human Capital Management
  • Procurement
  • Material Planning
  • Manufacturing Execution
  • Plant Maintenance
  • Customer Service
  • Sales Order Management
  • Program & Project Management
  • SAP Business Warehouse.


Kto może wziąć udział?

W kursie mogą wziąć udział wyłącznie studenci (dowolnej uczelni).


Uwaga: Kurs prowadzony jest w języku angielskim – stąd niezbędna jest znajomość języka angielskiego przynajmniej na poziomie średniozaawansowanym.Ile trwa kurs i kiedy się odbędzie

Kurs trwa 10 dni i składa się z 9 dni szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Katedry Informatyki Ekonomicznej, natomiast 10-tego dnia odbędzie się 3 godzinny egzamin certyfikacyjny przeprowadzany przez SAP Education Poland.

Najbliższe kursy na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu są planowane w terminie:

czerwiec/lipiec 2018 r.

Liczba miejsc ograniczona! - w jednej edycji kursu może wziąć udział max. 25 osób.

Odpłatność za kurs

Studenci mogą wziąć udział w szkoleniu i egzaminie po preferencyjnej stawce, którą Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu może zaoferować będąc członkiem SAP University Alliance.

Koszt kursu (szkolenie, egzamin, materiały szkoleniowe) dla studenta to 2300 zł .

W ciągu 2 dni od otrzymania potwierdzenia kwalifikacji na kurs przesłanego przez Organizatora, Uczestnik zobowiązany jest wpłacić na rachunek bankowy Organizatora zaliczkę w wysokości 300 zł. Wpłata zaliczki jest potwierdzeniem rejestracji i rezerwuje miejsce na kursie.

Pozostała część opłaty za szkolenie może zostać rozłożona na dwie równe raty. W tym przypadku wpłata pierwszej raty musi nastąpić w formie przelewu na rachunek bankowy Uczelni, w takim terminie, aby środki zostały uznane na rachunku Organizatora nie później niż na 45 dni przed szkoleniem. Wpłata drugiej raty musi nastąpić również w formie przelewu na rachunek bankowy Uczelni, w takim terminie, aby środki zostały uznane na rachunku nie później niż na 14 dni przed rozpoczęciem szkoleniem.
Formularz rejestracyjny/kontaktowy

Osoby, które są zainteresowane szkoleniem w najbliższym terminie, prosimy o wypełnienie FORMULARZA KONTAKTOWEGO. Osoby, które prześlą formularz kontaktowy, zostaną poinformowane o terminie najbliższego szkolenia oraz będą miały pierwszeństwo przy zapisach. Zapisy zostaną uruchomione w II kwartale 2018r., pod warunkiem, że do tego czasu uzbiera się minimalna liczba chętnych - na podstawie przesłanych formularzy kontaktowych ocenimy zainteresowanie szkoleniem latem 2018 r. Termin wczesnej rejestracji zostanie ogłoszony w momencie uruchomienia zapisów na kurs i udostępnienia formularza rejestracyjnego. Prosimy nie dokonywać wpłat do momentu otrzymania maila, potwierdzającego rezerwację miejsca na szkoleniu w wybranym terminie.

Ze względu na konfigurację witryny, po przesłaniu formularza nie zgłaszający nie ma do niego dostępu. Prosimy poczekać na maila zwrotnego, w którym otrzymają Państwo potwierdzenie rejestracji oraz formularz w formacie pdf (mail zwrotny jest zwykle wysyłany w ciągu 24h od rejestracji).

UWAGA: Prosimy nie dokonywać wpłat do momentu potwierdzenia, że są jeszcze wolne miejsca na kurs. Potwierdzenie przesyłamy mailowo, na podstawie zarejestrowanych zgłoszeń.Pytania?

Pytania prosimy kierować na adres terp10 [at] kie [dot] ue [dot] poznan [dot] pl bądź prosimy o kontakt telefoniczny: (+48) 61 639 27 89.

Pełny regulamin szkolenia
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:


Czy za uczestnika może zapłacić firma i otrzymać fakturę?

Tak, każdy uczestnik – przy rejestracji ma możliwość wpisania danych firmy, na które powinna być wystawiona faktura.

Jak wygląda forma zaliczenia egzaminu?

Pytania testowe, wielokrotnego wyboru. Wiadomo, ile odpowiedzi w danym pytaniu jest prawidłowych, ale żeby zaliczyć pytanie trzeba mieć wszystkie podpunkty zaznaczone poprawnie (nie ma punktów cząstkowych).

W jakich godzinach odbywa się szkolenie i jak wygląda?

Szkolenie trwa 9 dni, od 9 do 17, z godzinna przerwą na obiad i kilkoma krótszymi. Na szkoleniu uczestnicy zapoznają się zarówno z teorią, jak i rozwiązują zadania praktyczne, obrazujące realizację określonych procesów w systemie.

Słyszałem wielokrotnie, iż uzyskanie tego certyfikatu jest bardzo trudne toteż chciałbym się spytać czy zdanie tego egzaminu jest osiągalne dla osób póki co mało zorientowanych w klimacie tego programu zakładając oczywiście iż dana osoba będzie się uczyła na bieżąco?

Aby zdać egzamin trzeba odpowiedzieć poprawnie na >58% pytań. Co ciekawe, wcześniejsza praca (szczególnie zawodowa) z systemem SAP niekoniecznie przekłada się na lepsze wyniki egzaminu. Zdanie egzaminu jest możliwe, pod warunkiem poświęcenia tych 2 tygodni tylko i wyłącznie na naukę SAP (zakładając, że nie ma się trudności w przyswajaniu wiedzy po angielsku).

Odnośnie znajomości języka angielskiego, wystarczy znajomość taka typowo komunikacyjna czy już taka bardziej specjalistyczna, tutaj chciałbym się od razu dopytać czy materiały do nauki będą po angielsku?

Materiały i egzamin są po angielsku. Również sam kurs prowadzony jest po angielsku (ale przez osoby z KIE, więc oczywiście można zawsze zapytać o wyjaśnienie wątpliwości po polsku). Jeżeli pod pojęciem znajomości komunikacyjnej rozumiemy swobodne czytanie tekstów (podręczników, dokumentacji, prasy), to wystarczy. W materiałach pojawia się słownictwo z zakresu zarządzania/księgowości, ale nie jest go dużo.

Czy ten kurs już się odbywał wcześniej na naszej uczelni? Jeśli tak jaka była zdawalność?

Tak, jest to już kolejna edycja kursu. W poprzednich edycjach zdawalność wahała się od 50% do 85%